1 ΣΧΟΛΙΑ

Ξιφασκία: Πρωταθλητής ο Καλομοίρης!

Μεγάλη διάκριση για την ομάδα ξιφασκίας της ΑΕΚ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ελλάδας

Μεγάλη εμφάνιση και διάκριση από τον Βαγγέλη Καλομοίρη στο Ατομικό Αγώνισμα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ελλάδος Ανδρών, που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ. Ο αθλητής της ΑΕΚ κατέκτησε την πρώτη θέση και έτσι αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδας.

Πρόκειται για τον πρώτο τίτλο της ΑΕΚ σε ατομικό επίπεδο Ανδρών, με τον Βαγγέλη Καλομοίρη να το «χαρίζει» στην ομάδα με εξαιρετικές εμφανίσεις.

Ενώ, το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν από κοινού οι Δημήτρης Καφαταρίδης και Παναγιώτης Κοντοειδής.

Από εκεί και πέρα, ο Απόστολος Βιδάλης κατέκτησε την 25η θέση. Ο Λουκάς Κοσενάκης βγήκε 27ος, ο Σταύρος Αληφραγκής 28ος και ο Μιχάλης Αληφραγκής 42ος.